
Nakon 25 godina, tijelo počinje polako stare. Stoga je raspoređena priroda da se nakon ove dobi kolagen već slabo proizvodi, što je odgovorno za elastičnost i elastičnost kože. A do 35. godine znakovi starenja postaju sve vidljiviji. Ali postoje moderne laserske tehnike koje pomažu u značajnom smanjenju manifestacije promjena kože povezanih s dobi. Pomlađivanje lica uz pomoć lasera može obnoviti kožu, glatke bore, ojačati njegov ton, zategnuti oval lica. Shvatit ćemo o čemu se radi - lasersko pomlađivanje kože lica, kome je takav postupak prikladan, a tko nije, koje su metode danas i koje mogu biti negativne posljedice za pacijenta.
Kako je lice pomlađivanje pomoću lasera
Postoje različite laserske metode pomlađivanja lica, ali sve ih je objedinio općim načelom. Laserski snop točno pada u određena područja kože i zagrijava ih. Tijekom sesije uklanjaju se gornji slojevi epiderme. Intenzivni temperaturni učinak frakcijskog CO2 lasera stimulira kožu na proizvodnju kolagena, pokreće mehanizam regeneracije i zateže kožu. Kao rezultat toga, nakon nekoliko mjeseci pacijent vidi kako izgleda lasersko pomlađivanje lica - kvaliteta kože znatno raste, lice mu postaje mlađe, izgleda svježe.Koji je laser za pomlađivanje
Metode laserskog pomlađivanja mogu činiti stvarnim čudima s kožom. Štoviše, govorimo ne samo o koži lica, već i o vratu, dekolteu, stražnjem dijelu ruku, leđima, koži oko očiju ,. To je ono što su laserski uređaji sposobni:- Uklanjanje bora.
- Eliminacija senilnih pigmentnih mjesta.
- Eliminacija strija na tijelu.
- Uklanjanje vaskularnih nedostataka.
- Sužavanje pore.
- Davanje tona koži.
Indikacije za lasersko pomlađivanje lica
Indikacije za lasersko pomlađivanje obično su estetske, jer je pomlađivanje hardvera pomoću laserskog aparata snažna tehnologija protiv starije. Među njima:- Dob -povezane promjene u dermisu.
- Pojava vaskularnih nedostataka.
- Vunena kože, gubitak tona i elastičnost.
- Neravni ten.
- Dosadna kože.
Kontraindikacije laserskog pomlađivanja

- Onkologija.
- Razdoblje nošenja bebe.
- Razdoblje laktacije.
- Kardiovaskularne bolesti.
- Bolesti živčanog sustava.
- Bolesti povezane s poremećajima koagulacije.
- Depresivna stanja.
- Infekcije kože.
- Herpes u aktivnoj fazi.
- Upotreba fotosenzibilizatora.
- Tendencija stvaranja ožiljaka.
Može li lasersko pomlađivanje ne donijeti rezultat?
Lasersko pomlađivanje znanstveno je potkrijepljena metoda i nema slučajeva da ne donosi rezultat. U ljudskoj koži postoje ciljane molekule na kojima laserski snop nužno utječe (hemoglobin, melanin). A postoji kolagen, inače bi se koža samo visjela. Stoga je rezultat utjecaja lasera uvijek isti - u koži se namjerno započinje bez upale mikroba, a razvoj tijela je proizvodnja novih građevinskih elemenata kože (kolagena vlakna).Popularne metode pomlađivanja
Metode laserskog pomlađivanja mogu se podijeliti u tri glavne skupine:- Pomlađivanje ablacije.
- Fotografija.
- Elososoolozicija.
Značajke metoda zaštite topline
Pomlađivanje ablacije učinkovita je, ali radije agresivna metoda utjecaja na kožu. Laserski aparat CO2 zagrijava kožu na 150 stupnjeva, unutarćelijska tekućina brzo isparava i stanice kože u prerađenom području se spaljuju. U ovom slučaju, postupak regeneracije tkiva odmah započinje. Ova metoda se preporučuje ako je potrebno za uklanjanje dubokih ožiljaka i bora, strije. Koža se dugo liječi i bolno nakon takvog postupka, na njemu se pojavljuje kore, što pacijentu donosi nelagodu. U nula godina pojavio se poboljšani laser CO2 - frakcijski, koji pažljivije obrađuje područja kože.Podmrtvanje polja - Metoda nježne ablacije
Frakcijski laser CO2 utječe samo na specifična područja kože, tako da učinkovitost metodologije ostaje velika, ali postupak je manje bolan i traumatičan. Tanke zrake tvore lasersku mrežu, na koži ostaje frakcijski uzorak, ali dovoljno brzo zacjeljuje. Frakcijska metoda preporučuje se za uklanjanje bora, pigmentnih mrlja, sužavanje pora, poboljšanje prigušene kože, mljevenje laserskog mljevenja.Metode fotografije
Metode štednje laserskog pomlađivanja uključuju fotografiju, ova tehnika uključuje upotrebu nižih temperatura i duljih laserskih zraka. Fotografija se preporučuje od 25 godina, omogućuje vam da uklonite prve bore, suzite pore, zategnite konturu lica, eliminirajte pigmentne mrlje, dajte kožu elastičnosti i svježeg izgleda. Rezultat postupka - koža je meka, elastična, s čak prirodnom nijansom. Vrste fotografije:- Glatko.
- Neodimij pomlađivanje.
- Skup ugljika.
ELOS tehnika
ELOS tehnologija temelji se na kombinaciji svjetlosne energije i električne struje visoke frekvencije. Klasične laserske tehnike koristi lagana energija, ali ELOS tehnologija pruža dublji učinak, a istovremeno štedi. Rezultat je razvoj prirodnog elastina i kolagena u dubokim slojevima dermisa, koji je odgovoran za mlade kože. ELOS pripada sigurnim metodama pomlađivanja lica, budući da se učinak postiže zbog razlike u temperaturi između "cilja" (melanin ili hemoglobin) i tkiva. Odnosno, ELOS uređaj ne sagorijeva epidermu, već ga intenzivno liječi. Duboko prodirajući kožu, impuls ga minimalno ozlijedi. Nakon nekoliko postupaka, pacijent je izglađen nabora, lice postaje mlađe i tonirano, starosne mrlje, proširene posude nestaju. Preporučuje se koristiti ELOS opremu u rješavanju estetskih problema muškaraca i žena u dobi od 30 godina.Nuspojave pomlađivanja laserskog lica
Posljedice nakon laserskog pomlađivanja lica mogu se očitovati u obliku nekih nuspojava:- Crvenilo kože na mjestu gdje je obrađena laserom (obično se pojavljuje ako pacijent ima puno posuda na licu smještenim blizu epiderme).
- Edem na licu (razlog su isto usko locirana plovila, oteklina obično traje do 3 dana).
- Piling kože (nuspojava prolazi nakon 1-3 dana, kožu trebate vlažiti kremom).
- Zatamnjenje tretiranog područja kože (može se pojaviti nakon ljuštenja i brzo nestaje).
- Preosjetljivost na kožu - pojačana reakcija na sunčevu svjetlost, dodir, promjene temperature zraka (prolazi nakon 7 dana).
- Hiperpigmentacija (stanična reakcija na laserski snop prolazi nakon 4-5 dana).
- Permany Eritem (javlja se kod ljudi koji pate od rozacee, odvija se u godinu dana s odgovarajućom brigom.
- Izgled herpesa (čini se ako je osoba sklona herpesu, pa liječnik preporučuje uzimanje preventivnih lijekova prije postupka).
- "Mramorstvo" lica (javlja se s previše dubokim učinkom laserskog snopa).
- Pojava demarkacijske linije (kada je uočljiva granica između obrađene i neobrađene zone, preporučuje se dodatni postupak brušenja kako bi se ispravila situacija).
- Propisivanje pogoršanja akni osipa (nastaje zbog povećanog rada lojnih žlijezda, propisana je antibakterijska terapija).
- Pojava keloidnih ožiljaka (pojavljuje se s tendencijom pacijenta na ožiljke tkiva, zahtijeva dugotrajno liječenje).